Mobilyaya 100 bin yeni eleman

 Mobilyaya 100 bin yeni eleman
Okunuyor Mobilyaya 100 bin yeni eleman

Sektörün 36 bin üyesinin çatı kuruluşu Mobilya Dernekleri Federasyonu’nun (MOSFED) Başkanı Ahmet Güleç, kalitesi ve tasarımıyla ön plana çıkan Türk mobilyasının dünyadaki bilinirliğinin her geçen gün arttığını söyledi. Meslek sahibi olmanın her zaman yaşam garantisi, dünyanın her yerinde iş bulma imkanı anlamına geldiğini vurgulayan Güleç, “2022’nin sonuna kadar Türkiye mobilya sektörünün hedefi 100 bin kişiye ek istihdam sağlamaktır. Dünya ticaretinde Türkiye’nin bir mobilya ülkesi olduğunu kabul ettirmek istiyoruz. 25 milyar dolarlık üretim altyapımızın da ana garantisi bizim nitelikli iş gücümüz olacaktır” diye konuştu. Güleç, Türkiye’nin mobilyada dünyanın ilk 5 ihracatçı ülkesi arasında olması için nitelikli işgücünün önemli olduğunu dile getirdi.

‘Gelecek ümit verici’

Kovid – 19 salgını nedeniyle geçen yılın mart – mayısta ihracatta düşüş yaşandığını belirten Güleç, sektörün sonraki aylardan itibaren dış satımını artırdığını dile getirdi. Mobilya sektörünün geleceğinin ümit verici olduğunu vurgulayan Güleç, şöyle dedi:

“Mobilya sektörü olarak yatırım, ihracat ve istihdama önem veriyoruz. Biz sürekli istihdamı artıran bir sektörüz. Son dönemde Kovid – 19 salgını nedeniyle istediğimiz verimliliği sağlayamıyoruz ama hedefimiz 2022 yılında dünyaya açılan Türkiye mobilya markasıyla istihdamı artırmak. Mobilya sektörü toplumun çok geniş kesimine istihdam sağlıyor. Sadece mobilya mesleğiyle çalışan insan almıyoruz. Elektrikçi, mühendis, tasarımcı, e – ticaret uzmanları, bilgisayar mühendisleri de alıyoruz.”

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın