Hakkari’de engelli çifte aşiret düğünü

 Hakkari’de engelli çifte aşiret düğünü
Okunuyor Hakkari’de engelli çifte aşiret düğünü

Aşiret düğünleri tüm görkemleriyle gözleri kamaştırıyor.

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavında tanışan akondroplazi hastaları Melek Turan ve Tolga Güler çifti için iki gün iki gece düğün töreni yapıldı.

Ordulu Güler ve Hakkarili Turan çifti Hakkari’de dünya evine girdi.

Bir kır düğünü bahçesinde yapılan düğünde, Hakkarililer halay çekerken Ordulular ise horon tepti.

“Ordu’nun dereleri”

Renkli görüntülere sahne olan düğün töreninde damadın babası Muhammed Güler ise sahneye çıkarak “Ordu’nun dereleri” şarkısını söyledi.

“Artık akraba olduk”

Duygularını ve mutluluğunu dile getiren damat Tolga Güler, “EKPSS’de tanıştık. Yuva kurmaya karar verdik. Ailelerimize durumu anlattık. Sağ olsunlar bize destek verdiler. Hakkari’de düğünümüzü yaptık. İnsanları çok sıcak. Artık akraba olduk. Düğünümüze gelen herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

“Bana örf ve adetlerimize göre düğün yaptı”

Ordu’ya gelin gitmekten dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden gelin Melek Turan ise “Tolga Beyle EKPSS’de tanıştık. Yuva kurmaya karar verdik. Ordu’ya gelin gidiyorum İnşallah. Hakkari’de düğünümüzü yaptık. Akrabalarım ve dostlarım sağ olsun bizi yalnız bırakmadılar. Ailem bana örf ve adetlerimize göre düğün yaptı. Çok mutluyum. Bu mutlu günümüzde bizi yalnız bırakmayan herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

“Hakkari’yi bize çok yanlış tanıtmışlar”

İHA’nın haberine göre, Hakkari’yi kendilerine çok yanlış tanıttıklarını ifade eden damadın babası Muhammed Güler de, “Çocuklarımız EKPSS’de tanışmış. Evlilik kararı almışlar. Bizler de yuvalarını kurmak için Hakkari’ye geldik. İsteme merasiminin ardından düğün için tarih aldık. Hakkari’de düğünümüzü yaptık. Buradaki insanlarla tanıştık.

Onların nasıl insanlar olduğunu gördük. Hakkari’yi bize çok yanlış tanıtmışlar. Bu insanlara ne kadar değer verdiğini, ne kadar misafirperver olduklarını gördük. Bugün Hakkari’de düğünümüzü yaptık. Bizi yalnız bırakmadılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Onlar halay çekti biz horon teptik.

Bende sahneye çıkarak onlara ‘Ordu’nun dereleri’ şarkısını söyledim. Hakkarililer ile Ordulular etle tırnak olduk. Bundan sonra biz buraya geleceğiz. Onlar Ordu’ya gelecek. Dost olduk, akraba olduk. İnşallah bu dostluğumuz ve akrabalığımız daim olacak.” şeklinde konuştu.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın