5 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Üsküdar’da başlatıldı

 5 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Üsküdar’da başlatıldı
Okunuyor 5 bin konutluk kentsel dönüşüm projesi Üsküdar’da başlatıldı

“Üsküdar’da Büyük Dönüşüm 5000 Yeni Konut Projesi” kentsel dönüşüm programına Bakan Kurum’un yanısıra İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, TOKİ Başkanı Ömer Bulut ve Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen de katıldı.

1.5 milyon konut

Kurum, “Üniversitelerimiz, bilim insanlarımız ve bakanlığımız şu an, ülkemizde acil dönüştürmemiz gereken 1.5 milyon konutumuz olduğunu ortaya koymuştur. Bu konutların 300 bini ise İstanbul’da yer alıyor. Bakanlık olarak bugün İstanbul’da, 126 bin konutu dönüştürüyoruz” dedi. Kurum, “İstanbul’umuza son 20 yılda tam 100 milyar lira tutarında çevre ve şehircilik yatırımı yaptık. Şu anda sahada 20 milyarlık yatırımımızı da millete hizmet aşkıyla gece gündüz demeden yürütüyoruz” diye konuştu.

50 milyonluk yatırım

Dar gelirli vatandaşlar için 15 bin sosyal konut yaptıklarını söyleyen Bakan Kurum, “500 işyerinin inşaatları yükselirken, başka bir yerde vatandaşlarımızın mülkiyet problemlerini çözüyoruz. Bir yandan İstanbul’a 6 milyon metrekarelik alanda 40 millet bahçesi yapıyoruz. Yine Validebağ Korusu için bakanlığımız ve Üsküdar Belediyesi ile pazartesi günü itibariyle çalışmalara başlıyoruz. Yaklaşık 50 milyon TL’lik bir yatırım olacak” dedi.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın